برای ارتباط با سامانه پیامک 30004866001760 و فکس 89784916-021 تماس بگیرید
28 June 2016
امروز سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵
زمان انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ | چاپ این مطلب

تحریف سخنان, این بار خادم امام خمینی


در روزهایی که دوباره هجمه به بیت گرامی امام خمینی و مؤسسه منتسب به ایشان، به بهانه‌های مختلف آغاز شده است، این بار خادم امام به مثابه وسیله‌ای برای تشدید جوسازی‌ها مورد سوء استفاده قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، جماران با این مقدمه نوشت: «عیسی جعفری (معروف به حاج عیسی) پیرمرد با صفا و خادم قدیمی بیت امام راحل سال‌هاست که بعد از عمری کار، تلاش و خدمت به امام راحل و بیت ایشان، به زادگاهش در قم برگشته و در خانه‌ای ساده ساکن است.

او که متولد سال 1306 است، این روزها در کنار فرزندان و نوه‌ها، دور از هیاهو به زندگی خود ادامه می‌دهد اما چند روز پیش، در پی فضاسازی‌های سیاسی و رسانه‌ای پیرامون بیت امام و موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، ناگهان مصاحبه‌ای از حاج عیسی منتشر شد که به سرعت به تیتر یک رسانه‌های یک جریان خاص تبدیل شد.

انتشار این مصاحبه و سابقه برخی از رسانه‌های مزبور در نحوه انتشار نقل قول از افراد و شخصیت‌ها، باعث شد تا به سراغ حاج عیسی برویم و از صحت اظهارات منتسب به وی پرس و جو کنیم.

شماره تلفن منزل را که گرفتیم، کسی که گوشی را پاسخ داد، خود حاج عیسی بود. به محض آنکه از صحت مصاحبه پرسیدیم، لب به گلایه گشود و گفت: «… چیزهایی را بیخودی به من چسبانده‌اند که من نمی‌توانم قبول کنم. من چیزی را که بوده گفته‌ام، چیزی را که نبوده نگفته‌ام … به من توهین کرده‌اند که تو گفتی امام فلان و چنان … من گفتم امام از راه اسلام و قرآن به اینجا رسید. مگر غیر از این است؟»

از او پرسیدیم آنچه در مورد اعضای خانواده امام گفته است، از چه قرار بوده؟ حاج عیسی پاسخ داد: «‌من اصلا آن حرف‌ها را نزدم. من در آن مصاحبه گفتم که کاری به خانم اشراقی ندارم بلکه گفتم خود امام هم از راه اسلام و قرآن به این موقعیت رسید.»

وقتی از حاج عیسی در مورد چگونگی انجام مصاحبه پرسیدیم، گفت: «یک روز وقتی که از مسجد بیرون می‌آمدم تا به گلزار شهدا بروم، این افراد دنبال من بودند؛ بعد هم که به حرم و در نهایت خانه برگشتم باز هم دنبال من بودند و سوال می‌پرسیدند.»

حاج عیسی افزود: «‌البته آنها با برادرزاده‌ام حرف زدند و او خاطره‌ای از امام را برایشان نقل کرد که وقتی می‌خواست به جبهه برود نزد امام رفت و از ایشان خواست که برای شهادت او دعا کند. امام هم گفته بودند چرا دعا کنم که شهید شوی؟ دعا می‌کنم که پیروز شوید!»

او در پایان با گلایه مجدد از تحریف سخنانش تأکید کرد که «اینها خیلی حرف‌ها را به من چسبانده‌اند و چیزهایی را که من گفته‌ام، وارونه نقل کرده‌اند. از این به بعد هم با کسی مصاحبه نمی‌کنم و زیر بار نمی‌روم زیرا حرف مرا نمی‌زنند، بلکه آنچه دلشان می‌خواهد، علیه من می‌گویند».

اگرچه حاج عیسی در گفت‌وگو با جماران با صداقت، از آنچه به نقل از او منتشر شده گلایه می‌کند اما از منتشرکنندگان آن مصاحبه باید پرسید آیا این یک عمل اخلاقی و حرفه‌ای است که برای هجمه به یک یا چند نفر، به سراغ فردی برویم که سال‌هاست از مسائل روز به دور بوده و مشغول زندگی خود است؟

چگونه است که رسانه‌های وابسته به جریانات خاص، مواضع موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و خاطرات شخصیت‌هایی چون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سایر چهره‌های منتسب به امام را تخطئه کرده، آنها را متهم به تحریف واقعیت می‌کنند اما با خیال کسب اعتبار برای ادعاهای خویش به سراغ پیرمرد شریف و زحمتکشی می‌روند که از خادمان بیت امام بوده و در پی مواجهه با گذشت سال‌ها، بسیاری از اتفاقات گذشته را یا اساسا به خاطر نمی‌آورد یا به صورت مبهم و تار در ذهنش باقی مانده است؟

آنچه مسلم است اینکه این دست از رفتارهای غیراخلاقی توسط داعیه‌داران اصول و اسلام و اخلاق، بی‌سابقه نبوده و قطعا در آینده نیز ادامه می‌یابد اما ای کاش برای برخی جریانات، هدف وسیله را توجیه نمی‌کرد و شأن یک انسان شریف را در خدمت مقاصد سیاسی و محفلی خود قرار نمی‌دادند.»

کلیدواژه ها : ،

نظرات کاربران (بدون دیدگاه)دانلود