برای ارتباط با سامانه پیامک 30004866001760 و فکس 89784916-021 تماس بگیرید
25 July 2017
امروز سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
زمان انتشار : شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ | چاپ این مطلب

«داعش» دو سایت ایرانی را هک کرد


دو سایت خبری متعلق به خبرگزاری میراث آریا و سازمان میراث فرهنگی هک شدند.

از ساعات اولیه بامداد امروز (شنبه)، سایت‌های خبرگزاری میراث آریا (chtn.ir) و پورتال سازمان میراث فرهنگی (ichto.ir) مورد حمله هکرهای ناشناس قرار گرفتند.

تصاویر قرار گرفته بر روی این دو سایت‌ نشان می‌دهد، این اقدام احتمالا ازسوی عوامل وابسته به گروهک داعش انجام گرفته است.

اما دقایقی پیش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کارشناسان فنی سازمان میراث فرهنگی با گذشت دقایقی وارد عمل شدند و هر دو سایت را از هک خارج کردند و هم‌اکنون این سایت‌ها در اختیار سازمان میراث‌فرهنگی است.
 
سایت‌های میراث آریا و میراث فرهنگی از هک خارج شد
مشکل دسترسی به دو سایت خبرگزاری میراث آریا و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که صبح امروز(شنبه) برای دقایقی ایجاد شده بود، رفع شد.
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز شنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: صبح امروز دو سایت خبرگزاری میراث آریا و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد حمله سایبری قرار گرفته و برای دقایقی از دسترس خارج شدند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: کارشناسان فنی سازمان میراث فرهنگی با گذشت دقایقی وارد عمل شدند و هر دو سایت را از هک خارج کردند و هم‌اکنون این سایت‌ها در اختیار سازمان میراث‌ فرهنگی است. اکنون مراحل فنی لازم و شناسایی عامل این اقدام سایبری در دستور کار قرار گرفته است.

با وجود پیگیری کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، تا لحظه مخابره خبر، دسترسی به این دو سایت برای عموم و کاربران خارج از این سازمان امکان‌پذیر نیست.

کلیدواژه ها : ، ,

مطالب مرتبط


Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/khabaremru/domains/khabaremruz.com/public_html/wp-content/themes/KhabarEmruz1.0(pourali)/single.php on line 37