برای ارتباط با سامانه پیامک 30004866001760 و فکس 89784916-021 تماس بگیرید
1 July 2016
امروز جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ | چاپ این مطلب

دمای اردبیل به ۲۰- می‌رسد


بارش برف در اردبیل تا صبح فردا به صورت متناوب ادامه خواهد داشت و از فردا از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود.

رسول همتی گفت: به جز شمال استان در حال حاضر در کلیه شهرها، روستاها و سکونت‌گاه‌های استان شاهد بارش برف هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم این سیستم بارشی عصر پنجشنبه از منطقه خارج شود.

وی افزود: اواخر روز پنجشنبه و همچنین روز جمعه دمای هوا به شدت کاهش می‌یابد به طوری که به دنبال رخداد یخبندان دمای هوا به 20 درجه زیر صفر می‌رسد.

این شرایط جوی در حالی رخ می‌دهد که در زمستان امسال بارش و یخبندان معمول همه ساله را در اردبیل شاهد نبودیم، بلکه هوای متبوع معتدل بهاری در منطقه حاکم بود که با بارش‌های اخیر زارعان و کشاورزان که نگران کاشت محصولات زراعی خود بودند، خوشحال و امیدوار به یک فصل پر محصول شدیم.

تردد وسایط نقلیه بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست

رئیس مرکز اطلاعات راه‌های استان اردبیل اظهار داشت: در اکثر جاده‌های مواصلاتی استان به ویژه محورهای کوهستانی کولاک و یخبندان بوده و تردد وسایط نقلیه بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست.

بهروز مرادی با بیان اینکه در دور روز آینده این وضعیت به دلیل افت دما تشدید می‌شود، از رانندگان گذری از این استان خواست خودروی خود را به تجهیزات ایمنی زمستانی مجهز کرده و احتیاط را رعایت کنند.

همچنین به دنبال افت ناگهانی دمای هوا تا 15 درجه در اکثر شهرهای استان اردبیل اداره کل محیط زیست استان اردبیل طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هموطنان با پناه دادن به پرندگان و وحوش رام در حد امکان در تغذیه مناسب آنها را یاری کنند.

بر اساس اعلام پلیس راه اردبیل در کلیه راه‌های اصلی و فرعی تردد انجام می‌شود، اما در محور کوهستانی صائین و همچنین الماس به دلیل شدت بار و لغزنده بودن جاده تردد به کندی انجام می‌شود.

فرماندهی پلیس راه استان اردبیل از تمام رانندگان خواست در گذر از محورهای مواصلاتی به ویژه کوهستانی احتیاط را رعایت کرده در این برف و یخبندان از هرگونه سرعت‌های غیر مجاز پرهیز کنند.

این مرکز با اشاره به آمادگی نیروهای پلیس راه برای استقرار در مناطق جاده‌ای استان اعلام کرد: اکیپ‌های ما در محور اصلی اردبیل ـ سرچم ترددها را کنترل می‌کنند و از رانندگان گذری می‌خواهند تا خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

کلیدواژه ها : ، ,

نظرات کاربران (بدون دیدگاه)دانلود