برای ارتباط با سامانه پیامک 30004866001760 و فکس 89784916-021 تماس بگیرید
25 July 2017
امروز سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
زمان انتشار : پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵ | چاپ این مطلب

نوکیا از اپل شکایت کرد


شرکت نوکیا از اپل به دلیل نقض قوانین ثبت اختراع شکایت کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز؛ نوکیا روز چهارشنبه اعلام کرد تعدادی پرونده حقوقی به دلیل نقض 32 حق انحصار اختراع، ضد شرکت اپل ثبت کرده است. این شکایت در حالی ثبت شده است که اپل یک روز زودتر به دلیل مشابهی از نوکیا شکایت کرده بود.

شکایت نوکیا که در دادگاه های دوسلدورف، مانهایم و مونیخ آلمان و منطقه شرقی تگزاس ثبت شده است، مربوط به فناوری صفحات نمایشی، رابط کاربری، نرم افزار، آنتن، تراشه و پخش ویدیو می شود.

نوکیا در بیانیه‌ای در خصوص این شکایت اظهار کرد: “اپل از سال 2011 که تعدادی از فناوری های انحصاری نوکیا را با عقد قراردادی در محصولاتش به کار برد، پیشنهادات دیگر نوکیا مبنی بر دریافت مجوز استفاده از سایر اختراعات این شرکت که در بسیاری از محصولات اپل استفاده می شود را قبول نکرده است.”

سخنگوی شرکت اپل درباره این شکایت اظهار کرد: “ما همیشه حاضر بوده ایم تا هزینه ای عادلانه را برای استفاده از اختراعات فناوری های استفاده شده در محصولاتمان پرداخت کنیم. متاسفانه، نوکیا حاضر نشده است تا مجوز استفاده از این فناوری ها را به صورت عادلانه ارائه دهد و اکنون نیز با استفاده از این روش سعی دارد از اپل به دلیل اختراعاتش، که نوکیا هیچ نقشی در ساخت آن ها نداشته است، اخاذی کند.”

نوکیا تاکنون در خصوص پاسخ اپل اظهار نظر نکرده است.

کلیدواژه ها : ، ,

مطالب مرتبط


Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/khabaremru/domains/khabaremruz.com/public_html/wp-content/themes/KhabarEmruz1.0(pourali)/single.php on line 37