برای ارتباط با سامانه پیامک 30004866001760 و فکس 89784916-021 تماس بگیرید
25 July 2017
امروز سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
زمان انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ | چاپ این مطلب

وزیر دفاع آزمایش اخیر موشک بالستیک را تأیید کرد


سردار حسین دهقان در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر آزمایش موشک بالستیک گفت: آنچه که  در مورد تست‌های موشکی مطرح شده است، باید بگویم که هیچ مغایرتی نه با برجام و نه با قطعنامه 2231 دارد.

وی تأکید کرد: این در برنامه‌های جاری ما بوده است و ما همواره اعلام کرده‌ایم که برنامه‌های خودمان را در حوزه تولیدات اقلام دفاعی برای دفاع از منافع ملی همواره همان‌گونه که برنامه‌ریزی کرده‌ایم، ادامه می‌دهیم و هیچ‌ چیز نمی‌تواند برنامه و اهداف ما را تحت تأثیر قرار دهد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: در دنیایی که قدرت‌ها این‌گونه اُشتُلم می‌کنند، یک ملت زنده باید همواره در بالاترین سطوح، خود را آماده دفاع کند و آنچه که به عنوان تست موشکی مطرح شده است، در ادامه برنامه‌های ما بوده است و ما برنامه‌های خود را مطابق با دستوری که رئیس‌جمهور در اواخر سال گذشته ابلاغ کرد، با سرعت و دقت بیشتری ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: همواره گفته‌ایم ما هیچ‌گاه از توسعه و تقویت بنیه دفاعی خود جز دفاع از اهداف و منافع‌مان، هیچ هدف و نظر دیگری نداریم و در این مسیر نیز نه تنها به اجازه کسی نیاز نداریم، بلکه اجازه دخالت به هیچ‌کس را هم نخواهیم داد. ملت ما همه مسیر را آزموده و دنیا نیز آزموده است که نمی‌تواند این حرف‌ها و اقدامات تأثیری در اراده این ملت بگذارد.

دهقان همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد رزمایش مشترک فرانسه، انگلیس و آمریکا در خلیج‌فارس و در واکنش به این رزمایش گفت: این رزمایش طبیعی است یعنی الان در فضایی که در سطح جهان به دلیل روی کار آمدن ترامپ به وجود آمده است، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس نوعی نگرانی از آینده دارند و اروپایی‌ها هم علاقه دارند حضور خود را به نوعی در منطقه به اثبات برسانند و اعتمادبخشی به طرفداران خود کنند، اما این‌جور کارها تأثیری نخواهد داشت چرا که حکومت‌هایی که به اراده ملت خود تکیه ندارند و بیش از آنکه به دنبال منافع ملی خود باشند، به دنبال دیگران هستند، موفقیتی را کسب نخواهند کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین در مورد پهپادهای به پرواز درآمده در منطقه ممنوعه گفت: متأسفانه با کم‌توجهی که در استفاده از این پرنده‌های کوچک می‌شود، در دست مردم زیاد است. طبیعتاً باید استفاده از این پهپادها را سامان داد و بعضاً برخی شیطنت‌هایی می‌کنند و ما تاکنون به این مسئله نرسیده‌ایم که این موضوع با اهداف از پیش تعیین شده و یا کار ضد انقلاب باشد، اما باید از این موضوع جلوگیری کرد.

دهقان با تأکید بر اینکه هر شی‌ ای که در منطقه ممنوعه پرواز کند باید جلوی آن را گرفت، گفت: مجموعه‌ای که باید از این فضا دفاع کند، در هر شرایطی آمادگی دفاع را دارد.

وی همچنین در خصوص همکاری ایران و روسیه در سوریه گفت: ما همان همکاری که از ابتدا داشته‌ایم، در حوزه مشاوره، کمک به طراحی و آموزشی ادامه می‌دهیم و این همکاری‌ها کم نشده است. آنچه که مهم است، دستاوردهای میدانی دستمایه جدی است برای کار سیاسی و شکل‌گیری مذاکرات سوری ـ سوری برای آنکه ملت سوریه بتوانند سرنوشت خود را تعیین کنند که مذاکرات آستانه نیز اولین گام در این مسیر بود.

دهقان تأکید کرد: نشست آستانه و برگزاری مذاکرات سوری ـ سوری، دستاوردی بود که از تأثیر موفقیت‌های میدانی در فضای سیاسی نشأت گرفته بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ایران به غیر از اس 300، سلاح‌های دیگری از روسیه خریداری کرده است؟ گفت: خیر.

وزیر دفاع همچنین گفت از تانک کرار به زودی رونمایی می‌شود.

کلیدواژه ها : ، ,

مطالب مرتبط


Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home/khabaremru/domains/khabaremruz.com/public_html/wp-content/themes/KhabarEmruz1.0(pourali)/single.php on line 37